"Partnerskie przedszkole" to Polski Certyfikat Jakości placówek przedszkolnych.
Jego autorki: Irena Dzierzgowska – wiceminister edukacji w latach 1997 - 2000, ekspert oświaty oraz Mirela Nawrot – dyrektor Ośrodka Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego "PARTNER”.
Realizacja programu „Partnerskie Przedszkole” nie jest łatwa i trwa 15 lat. Wymaga kreatywnego i otwartego działania całej społeczności przedszkola.
W pierwszym etapie ubiegania się o tytuł „Partnerski Przedszkole”, placówka chcąc otrzymać Polski Certyfikat „Partnerskie Przedszkole” im. Ireny Dzierzgowskiej musi udowodnić i udokumentować osiągnięcia wysokich standardów w co najmniej czterech z sześciu obszarów swojego działania: dziecko, rozwój, programy, marketing, komunikacja, zasoby. Certyfikat przyznany wtedy zostaje przez specjalnie powołaną w tym celu Kapitułę na okres pięciu lat. Po tym okresie przedszkole może przystąpić do I Recertyfikacji. Potwierdzając i dokumentując tym razem ciągłą poprawę jakości swojej pracy, przedszkole zdobywa wówczas na kolejne pięć lat Polski Certyfikat „Partnerskie Przedszkole” im. Ireny Dzierzgowskiej oraz Herb „Partnerskie Przedszkole”. Konsekwentnie wdrażając przyjętą politykę jakości, po następnych pięciu latach przedszkole ponownie musi udokumentować swoje działania by przystąpić do II Recertyfikacji. Po wnikliwej analizie pracy przedszkola przez członków Kapituły „Partnerskie Przedszkole” i potwierdzeniu przez nią nadal wysokiego poziomu realizacji wymaganych standardów, placówce przyznany zostaje na czas nieokreślony szlachecki tytuł „Partnerskie Przedszkole” oraz stosowny certyfikat dodatkowo uhonorowany Nagrodą Jakości im. Ireny Dzierzgowskiej.
Przedszkole nr 35 w Zabrzu przeszło cała recertyfikację i otrzymało:
1) Partnerskie Przedszkole - Polski Certyfikat Jakości im. Ireny Dzierzgowskiej przyznany na czas nieokreślony
2) Nagrodę Jakości im. Ireny Dzierzgowskiej Certyfikat Nr 053IIIEPP/2016,